بستن بارندگی کشاورزی اصفهان مبارزه با آفت سن

بستن: بارندگی کشاورزی اصفهان مبارزه با آفت سن کشت غلات اردستان

گت بلاگز علمی پزشکی کارهایی که شما را مستعد جوش و آکنه می‌کند

یک متخصص پوست گفت: جهت شستشوی پوست باید از یک شوینده ملایم استفاده کرد و پوست بطور کامل شسته شود لیکن اگر مقداری از آن روی پوست باقی بماند خود می تواند باعث

کارهایی که شما را مستعد جوش و آکنه می‌کند

همایون مژدهی آذر متخصص پوست و مو در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به این که شستن زیاد و سائیدن پوست باعث بدتر شدن جوش های آن می شود، اظهار کرد:، از آنجا که لایه های دفاعی پوست آسیب دیده و ترمیم آن مختل می شود؛ بنابراین احتمال جنبش پوست با مصرف هر داروی ضد جوش موضعی نیز زیاد شده است و ممکن است باعث تیره تر شدن و خشک شدن پوست شود.

عبارات مهم : شوینده
وی افزود: اگر افراد به جای این کار پوست را به وسیله یک شوینده ملایم با PH تنظیم شده است بشویند، التهاب پوست کمتر می شود و توجه به این توصیه مهم است که باید شوینده بطور کامل شسته شود، لیکن اگر مقداری از آن روی پوست باقی بماند خود می تواند باعث جنبش و التهاب پوست شود.

وی با اشاره به این که درمان آکنه نیازمند گذر وقت هست، ادامه داد: پوست نسبت به درمان بصورت آهسته عمل می کند، حتی اگر جوش ها سریعا ظاهر شده است باشند، ولی جهت برطرف شدنشان نیاز به وقت دارند و معمولا ممکن است بین ۶ تا ۱۲ هفته وقت مورد نیاز باشد.

عضو انجمن متخصصین پوست کشور عزیزمان ایران با بیان این که پوست در ابتدای درمان ممکن است کمی جنبش شود؛ تصریح کرد: این مورد صرفا یک التهاب بوده و ممکن است جوش ها قبل از اینکه شروع به بهتر شدن کنند، بدتر و شدیدتر شوند بنابراین نباید در روزهای نخست که با استفاده از دارو بهبودی حاصل نمی شود از داروهای دیگری همزمان روی پوست استفاده شود.

مژدهی آذر اظهار کرد: افزودن داروهای موضعی الزاما به اصلاح جوش کمک نمی کند و حتی ممکن است باعث جنبش زیاد پوست، قرمزی و زخم شدن پوست شود.

این متخصص پوست و مو با تاکید بر این که کندن وفشار دادن جوش ها وقت ترمیم را طولانی تر می کند گفت: احتمال اینکه جای جوش ها بصورت لک تیره و یا تورفتگی باقی بماند نیز زیاد کردن می یابد و استفاده از وسایل یا دست های آلوده خود باعث وارد شدن عفونت به پوست شده است و التهاب و قرمزی بیشتری را ایجاد می کند.

وی یادآور شد: اگر داروهای خانگی بهبودی در درمان جوش ایجاد نکرد، بهتر است قبل از اینکه جوش ها خیلی زیاد شده است یا آثاری دائمی از خود در پوست ها به جا گذاشته و اعتماد به نفس فرد را پائین بیاورند به یک متخصص پوست مراجعه شود، لیکن متخصصان پوست ابزار بیشتری جهت درمان آکنه دارند ومی توانند داروهای قویتر و موثرتری نسبت به داروهای خانگی جهت افراد تجویز کنند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: شوینده | استفاده | درمان جوش | درمان آکنه | متخصص پوست | آکنه | متخصص پوست | کندن جوش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog