بستن بارندگی کشاورزی اصفهان مبارزه با آفت سن

بستن: بارندگی کشاورزی اصفهان مبارزه با آفت سن کشت غلات اردستان

گت بلاگز اصفهان مبارزه با آفت سِن در 600 هکتار زیرکشت غلات در اردستان انجام می شود

مدیر جهاد کشاورزی اردستان از مبارزه با پوره سِن غلات در شهرستان اردستان از 10 اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

مبارزه با آفت سِن در 600 هکتار زیرکشت غلات در اردستان انجام می شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،علی اکبر صالح ابراز کرد: کار مبارزه با سن غلات در دو مرحله مشمول بر سن مادر و پوره معادل 600 هکتار در سطح شهرستان انجام می گیرد.

عبارات مهم : بارندگی
وی با بیان این که در سال زراعی گذشته مبارزه با سن غلات در بیش از 5 هزار هکتار از مزرعه های گندم و جو شهرستان اردستان انجام شد تصریح کرد: امسال نیز با جدیت کار مبارزه با سن غلات در سطح کشت زارهای شهرستان ادامه خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان اظهار کرد: سن مادر یکی از مهمترین آفت های گندم و جو است که زمستان ها را در زیر بوته های گون و گیاه های وحشی در مراتع، کوه ها و ارتفاعات به سر برده و اوائل بهار با شروع گرما به مزارع هجوم می آورد.

صالح در خصوص اقدام های مهم جهاد کشاورزی در بحث اقتصاد مقاومتی و زیاد کردن سطح کمی و کیفی محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: مبارزه با آفت های گندم در شهرستان از 10 اسفندماه سال 95 شروع و تا کنون سطح 5871 هکتار از مزارع مذکور انجام شده است است.

وی با اشاره به زیاد کردن نسبی بارندگی در امسال خاطرنشان کرد: تاکنون 88 میلیمتر بارندگی در شهرستان ثبت شده است که نسبت به سال گذشته که 85 میلیمتر بوده 10 درصد زیاد کردن داشته و اوضاع مزارع نسبت به مدت مشابه سال قبل مطلوب تر است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان گفت: با تلاش کشاورزان و حمایت جهاد کشاورزی در سال 95 مقدار 6 هزار و 750 تن گندم مازاد بر مصرف این شهرستان به سیلوهای استان اصفهان تحویل شده است است.

صالح از کشاورزان درخواست کرد نسبت به مبارزه با علف های هرز اقدام کرده ضمن هماهنگی با کارشناسان بخش زراعت جهاد کشاورزی نسبت به مبارزه با سن غلات اقدام کنند.

شهرستان اردستان دارای 25 هزار و761 هکتار زمین زراعی مشمول بر 18هزار و 186هکتار مزروعی و 6 هزار و 75هکتار باغی و بقیه آیش هست.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: بارندگی | کشاورزی | اصفهان | مبارزه با آفت سن | کشت غلات | اردستان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog